Pronájem hausbotů

 

Chcete si pronajmout hausbót na týden či na jednodenní výlet s možností plavby po celé délce Slapské přehrady? Nabízí se Vám možnost si zarybařit z paluby lodě, koupat se v přehradě nebo se jen opalovat na palubě, případně provozovat cyklo nebo pěší turistiku.

Hausbót je prostorné pobytové plavidlo prostého vybavení vhodné pro samostatný pár nebo rodinu s dětmi. Řízení lodě je z vnitřní  kormidelny. Loď je možno využít  pro vícedenní plavby spojené s cykloturistikou nebo pro poznávání vlastní vodní cesty.

Přestože k vedení lodě nemusíte vlastnit žádné oprávnění, přesto musíte dodržovat předpisy o provozu na vodních cestách. Ovládání lodí je jednoduché a po krátkém zaškolení je zvládne i začátečník.

Místo je ideální pro rybáře. Slapská přehrada je vyhledávaná pro lov  kaprů, amurů a dravých ryb. V sezóně je navíc povoleno non stop chytání. Výdej povolenek zajišťuje pan Dolák v jeho provozovně "Výroba klíčů a oprava jízdních kol" ( Dobříš, Příbramská 782, tel. 318 522 636 ).

Hausbot je  vhodný také pro rodiny s dětmi. V místě kotviště je zastřešené posezení s ohništěm a grilem, pozvolný přístup do vody s možností koupání. V okolí se nabízí řada výletů po Slapské i Orlické přehradě, návštěva památek (zámek Dobříš, zámek Konopiště, Svatá Hora Příbram...).

Na své si přijdou i cyklisté. V okolí Slapské přehrady se nachází množství zajímavých cyklotras, vhodných k poznávání historických a přírodních krás regionu.

Kalendář rezervací:

V tomto kalendáři si můžete vybrat jeden z možných termínů pro Vaši rezervaci hausbótu.

obsazeno
volný termín


Aktuality:

Mimo sezónu je možné rezervovat hausboat se slevou. Jedná se o říjen, listopad a prosinec..